Zdrowe przekąski – jak uniknąć podjadania słodyczy?

Zdrowe przekąski – jak uniknąć podjadania słodyczy?
Zdrowe przekąski – jak uniknąć podjadania słodyczy?

Odpowiednia dieta jest gwarantem pięknej sylwetki, jednakże dbanie o nią wymaga szczególnego wysiłku. Zwłaszcza dlatego, że w codzienności wiele jest pokus, przez które mozolnie układana dieta może nie przynieść efektów. Co robić, by uniknąć podjadania słodyczy w codzienności? 

Sprawdź swoje środowisko 

To, czy w czasie dbania o linię podjadamy zależy w dużej mierze od indywidualnego nastawienia i samozaparcia. By uniknąć podjadania słodyczy warto zastanowić się, jakim środowiskiem się otaczamy oraz wyeliminować z niego szkodliwe składniki. W przypadku przebywania w domu słodycze warto zastąpić orzechami, czy owocami, których smak zaspokoi potrzebę podjadania i nie wpłynie destrukcyjnie na sylwetkę osoby przebywającej na diecie. Podobnie jest w przypadku pracy, do której warto zaopatrzyć się w specjalny pojemnik z pokrojonymi owocami, czy warzywami. Warto pamiętać, że cukier znajdujący się w słodyczach bardzo szkodliwie wpływa na organizm, powodując przybieranie na wadze. Ponadto warto uodpornić się na sztuczki stosowane przez supermarkety, które celowo umieszczają słodycze przy kasach, po to byś chwycił je w trakcie stania w kolejce. Pamiętaj o tym za każdym razem, gdy chcesz sięgnąć po słodki wafelek i nie daj się złapać na triki specjalistów od marketingu. 

Zdrowe nawyki i zdrowa żywność

Wypracowywanie zdrowych nawyków jest bardzo żmudne i wymaga czasu. Niektórym zastępowanie słodyczy zdrowymi przekąskami przychodzi niezwykle łatwo, inni natomiast wolą pozwalać sobie od czasu do czasu na małe grzeszki. Do zdrowych przekąsek, które mogą pomogą Ci odstawić słodycze należą przede wszystkim orzechy. Zawarte w nich tłuszcze nienasycone pozytywnie wpływają na poziom cholesterolu we krwi, a dodatkowo są źródłem cennej energii, którą wykorzystywać można w pracy. Oprócz nich słodycze warto zastąpić owocami, które są źródłem cennych witamin, a ponadto posiadają słodki smak. W zależności od upodobań można przygotowywać sobie pudełka do pracy z mieszanką pociętych owoców lub codziennie zabierać inny ich rodzaj. Warto pamiętać, że dużo łatwiej jest odstawić słodycze, gdy ich zamienniki będą w naszej diecie zróżnicowane. Oznacza to, że podczas codziennego jedzenia jedynie orzechów lub jedynie jabłek bardzo szybko będziemy chcieli skusić się na słodkie, czekoladowe przekąski. Co jeszcze może stać się smacznym zamiennikiem słodyczy? Może być nim musli z ulubionymi dodatkami, świeżo zrobiony koktajl lub zdrowe i bogate w cenne składniki ciastka owsiane. Jeśli potrzebujesz dodatkowych propozycji, z pomocą przyjdą Ci poradniki internetowe, na których wiele jest przykładowych przekąsek.