Woda z cytryną – skuteczny sposób na metabolizm?

Woda z cytryną – skuteczny sposób przyspieszania metabolizmu?
Woda z cytryną – skuteczny sposób przyspieszania metabolizmu?

Zbędne kilogramy nie są łatwe do zrzucenia, przede wszystkim dla osoby, która całe życie kojarzy ze zjadaniem tłustych, przepełnionych pustymi kaloriami dań oraz produktów. Dla osób, które porzuciły taki styl życia pierwsze tygodnie, a czasem nawet miesiące odchudzania mogą stanowić istne wyzwanie. Czy warto wspierać się wodą z cytryną?

Woda z cytryną na czczo – dobry pomysł?

Wiele osób pracujących w modelingu oraz telewizji stosuje trik polegający na piciu wody z cytryną od razu po przebudzeniu. Jest to związane z tym, że taki napój zostaje zdecydowanie lepiej przyjęty przez organizm ludzki niż chociażby filiżanka czarnej mocnej kawy. Woda z cytryną sprawia, że przewód pokarmowy ma czas na rozpoczęcie pracy, którą będzie musiał podjąć w ciągu dnia, żeby strawić wszystkie przyjęte produkty oraz dania. To rozwiązanie dla osób, które nie chcą wywołać szoku dla organizmu, a także pragną oczyścić go ze zbędnych toksyn oraz szkodliwych substancji, gdyż wykazuje on działanie detoksykujące. Jest to ściśle związane z występowaniem w cytrynie związków pobudzających trawienie oraz umożliwiających pozbycie się niepożądanych związków nagromadzonych w organizmie ludzkim. Samo picie tego zdrowego napoju nie wpłynie na spadek wagi, gdyż konieczne jest zastosowanie zdrowej diety oraz aktywności fizycznej, jednakże pobudza on metabolizm do szybszej pracy.

Właściwości wody z cytryną

Cytryna odpowiada za odkwaszenie organizmu, z tego względu, że ma ona odczyn zasadotwórczy. Dostarcza ona człowiekowi większą porcję energii oraz dobrego nastroju niż kawa czy klasyczna herbata, a nawet sok pomarańczowy. To idealny napój nawet po nieprzespanej nocy. W cytrynie występują także flawonoidy i potas, które sprawiają, że wyrównuje się ciśnienie krwi, a do tego pomniejsza się ilość złego cholesterolu. Cytryna z wodą i dodatkiem miodu sprawia, że człowiek ma zdecydowanie mniejszą ochotę na słodkości, a więc nie podjada między posiłkami i nie ślini się na widok kawałka czekolady. Wspomniano już o pobudzaniu metabolizmu, warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że jeśli szklanka wody z cytryną zostanie wzbogacona o imbir bądź niewielką ilość pieprzu cayenne, metabolizm przyspieszy jeszcze bardziej. Nie można jednak zapominać, że samo nic się nie zrobi i picie takiego napoju nie jest w stanie zrzucić nadprogramowych kilogramów. Połączenie zdrowego odżywiania z uprawieniem sportu oraz wodą z cytryną to idealne rozwiązanie.