Zdrowy catering na co dzień — o czym trzeba pamiętać

Zdrowy catering na co dzień — o czym trzeba pamiętać
Zdrowy catering na co dzień — o czym trzeba pamiętać

W ostatnich latach stajemy się coraz bardziej świadomi w kwestii zdrowego trybu życia, a co za tym idzie również odżywania. Coraz większą wagę przykładamy do tego co znajdzie się na naszym talerzu. Niestety często w codziennym biegu brakuje nam czasu na gotowanie i tu z pomocą może przyjść dieta pudełkowa.

Czym jest dieta pudełkowa?

Catering pudełkowy jest coraz popularniejszą formą odżywiania. Z gotowych posiłków chętnie korzystają osoby dbające o jakość jedzenia, czy też takie, które na co dzień nie mają czasu same odpowiednio bilansować posiłków. Ten model żywienia sprawdzi się też u osób często przebywających poza domem, ponieważ taki posiłek łatwo można zabrać ze sobą do pracy czy w podróż. Obecnie na rynku jest duża dostępność firm oferujących tego typu usługi, szukając optymalnego dla siebie rozwiązania, wystarczy wpisać w Google szukaną frazę np. catering Łódź. Zamawiający może odpowiednio spersonalizować dietę, więc zadowoli ona nawet najbardziej wymagające kubki smakowe. Wiele firm proponuje dobór kompleksowego programu żywieniowego, uwzględniając diety eliminacyjne, np. wegańska, bez laktozy, dietę ketogeniczną. Zestawienie posiłków cateringu pudełkowego układane jest przez dietetyków i komponowane w taki sposób, aby nawet osoby cierpiące na nietolerancje czy alergie mogły skorzystać z takiej usługi.

Jak wygląda dieta pudełkowa w praktyce

Catering dietetyczny jest komponowany na życzenie klienta, na wybrany przez niego czas. Zmawiający może wybrać dietę i dopasować ją do optymalnej dla siebie kaloryczności i ilości posiłków — w zależności od firmy możemy zamówić najczęściej od dwóch do pięciu. Potrawy powinny być przygotowywane, jest z zachowaniem najwyższych standardów świeżości i każda musi być opatrzona datą przydatności do spożycia. Każdy posiłek jest pakowany oddzielne w hermetycznie zamykane pojemniki. Tak przygotowany zestaw zostaje dostarczony do klienta na uprzednio wskazany adres. Wiele firm daje nam możliwość przekierowanie dostawy oraz rezygnacji z części wskazanych dni. Odpowiednio dobrany zdrowy catering pomoże nam cieszyć się dobrym samopoczuciem i większą ilością wolnego czasu, którego nie będziemy musieli poświęcać na gotowanie w domu.