Niemowlak w kuchni czyli sztućce i naczynia dla dzieci

Niemowlak w kuchni czyli sztućce i naczynia dla dzieci
Niemowlak w kuchni czyli sztućce i naczynia dla dzieci

Twój maluch rozpoczyna naukę samodzielnego jedzenia? Połącz przyjemne z pożytecznym i zaopatrz się w wygodne zestawy naczyń i sztućców dla najmłodszych pociech. Talerzyki z podziałkami, miseczki z przyssawką, wyprofilowane łyżeczki i miseczki niewysypki - to jedne z wielu produktów dostępnych w naszej ofercie. Wszystkie akcesoria tworzone są z bezpiecznych i przyjemnych w dotyku tworzyw o ergonomicznym kształcie ułatwiającym ich trzymanie.

Zestaw naczyń dla dzieci - samodzielne jedzenie od najmłodszych lat

W szóstym miesiącu życia rodzice zaczynają wprowadzać do diety niemowlęcia pokarmy uzupełniające. Nauka samodzielnego jedzenia to trudne wyzwanie, ale maluszki można wspomóc w tym zadaniu. Do tego celu przydadzą się różne zestawy naczyń oraz sztućce dziecięce przystosowane do trzymania malutkimi rączkami. Dzieci korzystające z wyprofilowanych miseczek oraz łatwych do uchwycenia łyżek sprawniej radzą sobie z koordynacją ruchów i przenoszeniem pokarmu do ust.

Kiedy zacząć naukę samodzielnego jedzenia? Pomocne zestawy naczyń dla najmłodszych

Pomysłowe miseczki antypoślizgowe, talerzyki z przyssawką oraz łyżeczki i widelce z miękkiego silikonu to niezbędnik małego smakosza. W menu półrocznego malucha powinny znaleźć się nowe produkty i potrawy o różnej konsystencji. Najlepiej zaserwować je dziecku w dedykowanych do tego celu zestawach naczyń, które są nie tylko komfortowe, ale i atrakcyjne dla malucha. Kolorowe postacie z bajek skutecznie zachęcą dziecko do samodzielnego jedzenia i uprzyjemnią chwile spędzane przy stole.

Zestawy obiadowe - talerzyki, sztućce dla niemowląt, naczynia bambusowe

W naszej ofercie znajdziesz komplety naczyń, w tym zestawy śniadaniowe i obiadowe dla dzieci od wielu znanych marek, w tym marki Canpol, B.Box, Akuku, Babyono, Tommee Tipee i Bocioland. Stawiamy na jakość, dlatego wszystkie produkty są funkcjonalne i powstają z trwałych i bezpiecznych materiałów. W skład zestawów obiadowych wchodzą talerzyk, miseczka, kubek i sztućce. Dużą popularnością cieszą się naczynia bambusowe dla dzieci, które uznawane są za produkty ekologiczne i biodegradowalne. Naczynia z włókien bambusa są nie tylko przyjemne w dotyku, ale i pięknie się prezentują. Maluch sięgnie po nie znacznie chętniej niż po duże, pozbawione kolorów naczynia dla dorosłych.

Wybrane talerzyki wyposażone są w przegródki pozwalające na podzielenie posiłku na porcje, a miseczka 3w1 firmy B.Box zawiera słomkę umożliwiającą samodzielne picie płynnych i półpłynnych posiłków. Dla starszych dzieci polecamy lunchboxy chłodzące z 5 wygodnymi przegródkami i elastyczną pokrywką, pod którą zmieszczą się całe owoce.

Bezpieczne zestawy dla starszych dzieci - na co zwracać uwagę?

Zestawy naczyń dla dzieci powinny być wykonane z bezpiecznych tworzyw pozbawionych ftalanów i PCW. Silikon oraz bambus, z których produkowane są dostępne u nas naczynia dla dzieci są dopuszczone do kontaktu z żywnością i mycia w zmywarce. Dzięki temu łatwo zachować je w czystości i zadbać o higienę użytkowania. Zestawy sztućców dla dzieci nie mogą mieć ostrych elementów. Dla małych pociech przeznaczone są sztućce o zaokrąglonych kształtach, które nie podrażniają dziąseł. Szczególnie przydatne są talerzyki i miseczki dla dzieci z antypoślizgowym dnem lub przyssawką. To proste rozwiązanie zapobiega przewróceniu się naczynia i wylaniu lub wysypaniu jego zawartości.