Co dobrego możesz zrobić dla swojego maluszka? Naturalne zamienniki akcesoriów dla dzieci

Co dobrego możesz zrobić dla swojego maluszka? Naturalne zamienniki akcesoriów dla dzieci
Co dobrego możesz zrobić dla swojego maluszka? Naturalne zamienniki akcesoriów dla dzieci

Szykowanie wyprawki dla dziecka to spore wyzwanie dla rodziców, gdyż potrzeba wiele rzeczy – od wózka, fotelika do samochodu przez odpowiednie chusteczki nawilżające oraz kosmetyki. Jeśli istnieje taka możliwość, warto wybierać produkty naturalne, które można ponownie używać albo poddawać recyklingowi. Pieluszki bambusowe to jedne z nich.

Czego nie może zabraknąć w wyprawce dla noworodka?

Przygotowywanie się na przyjście dziecka na świat wymaga skompletowania wyprawki, czyli wszystkich niezbędnych przedmiotów, kosmetyków, ubranek oraz rzeczy, bez których trudno sobie wyobrazić życie. Zakupy warto rozłożyć na raty, gdyż wiążą się ze sporymi wydatkami. Takie działanie jest zdecydowanie lepsze niż kupowanie tanich produktów, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Naturalne akcesoria dla dzieci mają korzystny wpływ na rozwój, ułatwiają pielęgnację i jednocześnie nie pogarszają stanu środowiska. W pierwszej kolejności należy rozważyć pieluszki bambusowe, jako zamiennik klasycznych pampersów. Jak sama nazwa wskazuje, do produkcji używa się naturalnego materiału, jakim jest bambus. Pieluszki można wielokrotnie wykorzystywać, prać w odpowiedniej temperaturze oraz wymieniać wkłady. Pieluszki bambusowe sprawdzają się zarówno u niemowlaków, jak i starszych dzieci, gdyż są uszyte z wytrzymałego oraz przyjemnego w dotyku materiału, po którym przez długi czas nie widać żadnych oznak zużycia.

Kolejny przedmiot, z którego warto zrezygnować to smoczek (z powodzeniem można zastąpić go niewielką pieluszką wykonaną przy pomocy 100% bawełny). Silikon, który służy do produkcji smoczków, nie ma nic wspólnego z naturalnością, rozkłada się przez wiele lat i jednocześnie może przyczynić się do powstania wad zgryzu u małego dziecka. Kiedy maluch przyzwyczai się do smoczka, bardzo trudno jest go od niego odzwyczaić, co może zrodzić bardzo wiele komplikacji i trudnych doświadczeń. Misiek do przytulania, gryzak w przypadku ząbkowania czy inny uspokajacz to zdecydowanie lepsze i jednocześnie bardziej naturalne rozwiązanie niż smoczek.

Kiedy mowa o naturalnych akcesoriach warto też poświęcić nieco czasu na omówienie kwestii ubrań. Powinny być wykonane z najlepszej jakości materiałów, dzięki czemu odzież pozwala skórze oddychać i nie podrażniają wrażliwego ciała dziecka. Naturalna bawełna jest przyjemna w dotyku, przez długi czas zachowuje cenne właściwości. Dostępne są także odpowiednie kosmetyki, które należy przeznaczyć do ochrony skóry maluszków. Naturalność i dobra jakość mają swoją cenę, ale sprawdzają się zdecydowanie lepiej niż sztuczne i syntetyczne produkty.