Czy warto sięgać po egzotyczne owoce?

Czy warto sięgać po egzotyczne owoce?
Czy warto sięgać po egzotyczne owoce?

Wiele mówi się o tym, że lokalne owoce są lepsze i zdrowsze od egzotycznych. Jednakże czy to prawda? Zdecydowanie lepiej stosować mieszaną dietę i jeść wszystko, gdyż owoce pochodzące z tropików mają szereg witamin oraz wspierają organizm w walce z różnymi dolegliwościami. Przekonaj się co warto jeść przede wszystkim.

Jakie owoce egzotyczne sprawdzą się najlepiej w naszej diecie?

Poszczególne owoce egzotyczne cechuje inna zawartość witamin oraz minerałów, a do tego posiadają inne właściwi prozdrowotne. Właśnie z tego względu dobrze jest urozmaicać dietę i sięgać dosłownie po wszystkie gatunki. W takiej sytuacji dostarczamy organizmowi cennych produktów, które wpływają na jego funkcjonowanie i ogólne samopoczucie.

Awokado to jeden z najbardziej popularnych owoców i słynie z wielu bardzo cennych wartości odżywczych. Chodzi przede wszystkim o duże ilości antyutleniaczy, które doskonale rozprawiają się z wolnymi rodnikami. Skutkiem tego można zachować młodszy i bardziej korzystny wygląd na dłużej. Oprócz tego zawiera spore ilości witaminy A, witamin z grupy B, C, K oraz E. Sporo tutaj minerałów (magnez, fosfor, miedź, potas oraz żelazo) oraz jakże potrzebnych kwasów tłuszczowych. Należy wspomnieć też o fitosterolach roślinnych. Awokado zawiera jednak sporo kalorii, dlatego osoby, które pilnują swojej wagi nie mogą przesadzać z jego ilością.

Na drugim miejscu znajduje się mango, czyli słodki owoc, który kochają nie tylko dorośli, ale również dzieci. Znajdują się w nim takie same witaminy jak w awokado, ale trzeba wspomnieć dodatkowo o karotenoidach oraz antyoksydantach, dzięki którym zdecydowanie opóźnia się starzenie organizmu. Młodszy wygląd na dłużej gwarantowany.

Z kolei marakuja zawiera spore ilości witaminy A, E, K oraz C. Warto też wspomnieć o witaminach z grupy B, wapnie, żelazie oraz fosforze. Nie można zapomnieć o flawonoidach, które dobrze wpływają na serce oraz układ krążenia.

Wśród owoców egzotycznych występuje również liczi, gdzie znajdują się witaminy B, C, A, E oraz K. W owocach jest całkiem sporo wapnia, fosforu, magnezu oraz żelaza.

Niektórzy ostrzegają przed owocami egzotycznymi, jednakże mają one więcej zalet niż wad, a do tego stanowią cenne źródło witamin, minerałów i składników odżywczych. Docierają do nas z dalekich krańców świata, ale nie oznacza to, że nie należy po nie sięgać. Są zdrowe i smacznego, a do tego stanowią idealne urozmaicenie naszej diety.