Jak zatrzymać efekt złotej opalenizny?

Jak zatrzymać efekt złotej opalenizny?
Jak zatrzymać efekt złotej opalenizny?

To bardzo proste. Wystarczy opalać się przede wszystkim mądrze, czyli z umiarem. Konieczne są także preparaty z filtrami, chroniące przed szkodliwym działaniem promieni UV. Natomiast po opalaniu nie może zabraknąć odpowiedniego nawilżenia przesuszonej skóry.

Zadbaj o skórę przez cały rok

Tak naprawdę możesz przygotowywać cały rok swoje ciało na słoneczną ekspozycję. W celu uzyskania zdrowej pielęgnacji nie może zabraknąć mocno nawadniającego naskórek balsamu, który też dobrze odżywi skórę. Drugi ważny czynnik mający duże znaczenie w przygotowaniu ciała na słoneczną kąpiel to oczyszczanie skóry z martwego naskórka. Jeśli chcesz cieszyć się wyjątkową i zdrową opalenizną długo po zakończeniu sezonu letniego, peelingi są niezbędne. Jeszcze lepsze efekty możesz osiągnąć, łącząc stosowanie ww. preparatów z maseczkami i kąpielą w aromatycznych i nawilżająco-odżywczych kryształkach soli. Do tego warto dodać olejowanie i wizyty w salonie SPA, czy choćby na kilku zabiegach w ciągu roku u profesjonalnej kosmetyczki. Oczyszczanie skóry, ale też inne zabiegi pielęgnacyjne, zrobi na pewno kompleksowo i efektownie.

Beta karoten – źródło zdrowej opalenizny

Mówiąc o złotej opaleniźnie, nie można pominąć prowitaminy A czyli beta karotenu. Jest t to związek chemiczny o szeregu różnych właściwości zdrowotnych i pielęgnacyjnych, dlatego jest stosowany na szeroką skalę jako składnik farmaceutyków, ale też preparatów kosmetycznych. Prym wiodą wśród nich kremy przeciwzmarszczkowe, ponieważ beta karoten działa stymulująco na produkcję kolagenu, który jak wiadomo, uelastycznia skórę. Duże znaczenie ma ten związek w walce z trądzikiem, ponieważ reguluje pracę gruczołów łojowych. Oprócz tego jest szczególnie cennym składnikiem kremów i tabletek do opalania. Dzięki niemu skóra zachowuje oliwkowy odcień przez długi czas, ale też jest chroniona przed działaniem promieni UV. Mówi się, że beta karoten to naturalny filtr przeciwsłoneczny i jest to oczywiście prawda.

Gdzie jeszcze szukać beta karotenu?

Oczywiście ukłoń się w kierunku matki natury, która obfituje w warzywa i owoce o czerwonej, żółtej i pomarańczowej skórce, zawierające najwięcej beta karotenu. Suszone morele są chyba najbogatszym źródłem tego prowitaminy A. Dużo go znajdziesz także w dyni, pietruszce, jarmużu, papryce czerwonej i mango. Jeśli wprowadzisz te produkty to swojego jadłospisu i zatroszczysz się o swoją skórę już po zakończonym sezonie wakacyjnym, możesz oczekiwać cudownej i trwałej opalenizny.

Beta karoten, kosmetyki pielęgnacyjne na jego bazie lub (i) farmaceutyki, no i oczywiście odpowiednie nawilżanie – to recepta na piękną i zdrową opaleniznę.