Czy można przyspieszyć metabolizm?

Czy można przyspieszyć metabolizm?
Czy można przyspieszyć metabolizm?

Kiedy zapadnie już decyzja o rozpoczęciu odchudzania człowiek dąży do tego, aby zbyt duża waga zniknęła w mgnieniu oka. Sytuacja nie jest jednak tak łatwa, gdyż kilogramy gromadzone miesiącami, a czasem i latami nie znikną jak za dotknięciem czarodziej różdżki, trzeba wytrwale czekać. Jednakże, można sięgnąć po określone produkty, które przyspieszą metabolizm, o co chodzi?

Czego nie może zabraknąć na stole osoby odchudzającej się?

Numerem jeden jest amarantus. W jego składzie występuje mniej więcej 17% białka o dużej wartości biologicznej, oprócz tego jest także lizyna, metionina oraz tryptofan. Posiada on także tłuszcze w których występują potrzebne kwasy tłuszczowe, a także pochodne witaminy E. Amarantus zawiera żelazo, wapń oraz magnez, co sprawia, że zapewniają uczucie sytości, a do tego nie dostarczają zbyt wielu kalorii.

Arbuz także musi zagościć w diecie osoby pragnącej dojść do wymarzonej sylwetki. Jest on idealną przekąską, gdyż jego skład to niemalże sama woda. Jednakże, posiada także tak ważne w ciele człowieka przeciwutleniacze, witaminy A oraz C. Można go zjeść zanim rozpocznie się lunch czy obiad, gdyż niewielka ilość zapełnia żołądek, co sprawia, że spożywa się mniejsze ilości bardziej kalorycznych produktów.

Chrupki chleb jest alternatywą dla białego pieczywa, przede wszystkim ze względu na mniejszą kaloryczność oraz większą ilość pożądanych składników odżywczych. Chrupki chleb sprawia, że istnieje mniejsze ryzyko na pojawienie się tkanki tłuszczowej w obszarze brzucha (należy zapobiegać jego powstawaniu nie tylko ze względu na wygląd, ale także zdrowie, gdyż jest on niebezpieczny dla serca oraz układu krążenia). Wszystkie białe produkty powinny opuścić kuchnię osoby odchudzającej się i odstąpić miejsca brązowemu pieczywie, ryżowi oraz makaronach.

Chude mięso, czyli drób oraz wołowina są przede wszystkim bogactwem białka, który wpływa na szybszy metabolizm. Dodatkowo, zawierają naprawdę małe ilości tłuszczu, co przekłada się na niewielką porcję kalorii.

Warto sięgnąć także po cynamon, gdyż wpływa on na poziom cukru, który występuje we krwi. Jeśli poziom ten jest właściwy, człowiek nie zmaga się z chęcią podjadania między posiłkami i jest w stanie dotrzymać diety. Jeśli zwykła woda nie smakuje, a oczywista jest rezygnacja z napojów gazowanych, warto przygotować (w zaciszu własnego domu) wodę z dodatkiem cynamonu oraz świeżych owoców. Będzie pyszna, mało kaloryczna oraz zdrowa.