Woda z cytryną – skuteczny sposób na metabolizm?

Woda z cytryną – skuteczny sposób przyspieszania metabolizmu?
Zbędne kilogramy nie są łatwe do zrzucenia, przede wszystkim dla osoby, która całe życie kojarzy ze zjadaniem tłustych, przepełnionych pustymi kaloriami dań oraz produktów. Dla osób, które porzuciły taki styl życia pierwsze tygodnie, a czasem nawet miesiące odchudzania mogą stanowić istne wyzwanie. Czy warto wspierać się wodą z cytryną?

Czym najskuteczniej ugasić pragnienie w upalny dzień?

Czym najskuteczniej ugasić pragnienie w upalny dzień?

Co pić w trakcie upałów? Pierwszą myślą jest oczywiście niezastąpiona woda! Przy wysokich temperaturach sięgają po nią nawet osoby, które na co dzień wybierają zdecydowanie inne trunki. Co jeszcze, poza wodą skutecznie ugasi nasze pragnienie oraz dlaczego w gorące dni trzeba dużo pić?

Tryptofan – aminokwas niezbędny nie tylko układowi nerwowemu

Tryptofan – aminokwas niezbędny nie tylko układowi nerwowemu

Tryptofan to aminokwas egzogenny, którego organizm nie potrafi samodzielnie wytworzyć. Musi być on dostarczany wraz z pożywieniem. Największe zapotrzebowanie na ten aminokwas występuje u dzieci do 12. miesiąca życia. Wraz z wiekiem wartość ta spada.

Rozpuszczalna czy mielona - która kawa jest lepsza?

Rozpuszczalna czy mielona - która kawa jest lepsza?

Wielu z nas, nie wyobraża sobie poranka bez wypicia filiżanki gorącej i aromatycznej kawy. Napój ten dodaje energii i pobudza do działania. Smakosze kawy dzielą się na dwa obozy: amatorów kawy mielonej oraz wielbicieli rozpuszczalnej wersji kawy.

Dieta frutariańska – czy może być dla nas zdrowa?

zywnosc

W dzisiejszych czasach nikt już nie kwestionuje wagi zdrowego odżywania. O ile w pokoleniu naszych rodziców synonimem zbilansowanej diety był niedzielny rosół i schabowy z ziemniakami, obecnie ludzie są dużo bardziej otwarci na eksperymenty i testowanie nowych form odżywiania.

Jak zatrzymać efekt złotej opalenizny?

Jak zatrzymać efekt złotej opalenizny?
To bardzo proste. Wystarczy opalać się przede wszystkim mądrze, czyli z umiarem. Konieczne są także preparaty z filtrami, chroniące przed szkodliwym działaniem promieni UV. Natomiast po opalaniu nie może zabraknąć odpowiedniego nawilżenia przesuszonej skóry.